Barcelona osvojila Superkup Španije

today13. Augusta 2018. 10

Background
share close

Barcelona je pobjedom od 2:1 nad ekipom Seville osvojila prvu titulu u novoj sezoni, i to trofej Superkupa Španije.

Andalužani su bili ti koji su prvi stigli do vodstva. Pablo Sarabia je u 9. minuti na najbolji način iskoristio odlično dodavanje Luisa Muriela i matirao Marc-Andrea ter Stegena. Prethodno je Kolumbijac odlično na sebe navukao dvojicu odbrambenih fudbalera Barcelone, a onda sjajnim proigravanjem Sarabiju ostavio u situacije “jedan na jedan” sa njemačkim golmanom.

Sevilla je vodila sve do 42. minute kada je Gerard Pique pogodio za izjednačenje. Izjednačujućem golu Blaugrane prethodio je slobodni udarac iz kojeg je Lionel Messi pogodio stativu, da bi se lopta odbila do stopera Barcelone koji ju je poslao u mrežu protivnika.

Do totalnog preokreta Barcelona je stigla tek u 79. minuti. Ousmane Dembele je silovitim udarcem, iskosa sa desne strane, sa udaljenosti preko 20 metara, loptu zakucao u suprotni ugao češkog golmana Tomasa Vaclika.

U posljednjoj minuti utakmice Sevilla imala penal za izjednačenje, ali nažalost po navijače tima iz Andaluzije Wissam Ben Yedder nije bio precizan sa bijele tačke, tačnije ter Stegen se odbranom iskupio za skrivljeni jedanaesterac i tako Barci osigurao prvi trofej u novoj sezoni.