JUNIORI ŽELJEZNIČARA IZGUBILI OD ATLETICO MADRIDA

today8. Februara 2018. 7

Background
share close
Juniori FK Željezničara poraženi su na stadionu Grbavica od Atletiko Madrida (Atletico Madrid) rezultatom 1:3 u plej-of utakmici Omladinske Lige prvaka. Ovim porazom Željezničar se oprostio od Lige prvaka za mlade.

Vodeći gol za Željezničar je, nakon izvrsne akcije u 9. minuti, postigao Eldar Šehić. Madriđani su preokrenuli rezultat golovima Morena (Borja Garces Moreno) u 27. i 32. minuti.

U prvom poluvremenu oba tima su imala odlične prilike, ali Španci su se bolje snašli i postigli golove nakon dva brza kontranapada.

U nastavku Atletiko povećava prednost na 3:1 golom Aguera u 68. minuti, nakon katastrofalne greške odbrane Željezničara. Rezultat se do kraja nije mijenjao te su juniori Atletiko Madrida ostvarili plasman u osminu finala Omladinske Lige prvaka.

Utakmica na stadionu Grbavica odigrana je u teškim uslovima zbog jake kiše koja je padala u Sarajevu.

Meč je sudio turski sudija Mete Kalkavan, sa pomoćnicima Ibrahimom Caglar Uyarcanom i Abdullahom Ozkarom.

Željezničar je do plej-ofa U19 Lige prvaka došao eliminisavši bugarski Ludogorets u prvoj rundi, u drugom kolu je izbacio hrvatsku Lokomotivu, te izborio plasman u plej-of i duel sa slavnim Atletikom iz Madrida.

Osam prvoplasiranih ekipa iz grupne faze Lige prvaka plasiralo se u osminu finala, a drugih osam ćemo saznati nakon današnjih utakmica plej-ofa.