Željezničar u Ugljeviku nanio prvi poraz novajliji Zvijezdi 09

today13. Augusta 2018. 9

Background
share close

Fudbaleri Željezničara zabilježili su treću ovosezonsku pobjedu, nakon što su u prvom susretu ikada protiv Zvijezde 09 trijumfovali s 3:1

Po dosta teškom i sparnom vremenu izabranici Milomira Odovića u vodstvo su stigli u 19. minuti. Poslije odličnog centaršuta Pavića sa lijeve strane sjajnim udarcem glavom domaćeg golmana Erića matirao je Sulejman Krpić.

Mogli su Plavi u prvom poluvremenu i do drugog gola. Silovito je iz velike udaljenosti šutirao Siniša Stevanović, domaći čuvar mreže bio je savladan, ali se ispriječila prečka. Lopta se potom odbila do Krpića, ali njegov drugi pogodak danas spriječio je Erić odličnom intervencijom kojom je loptu skrenuo u korner.

S minimalnom prednošću gosti iz Sarajeva su otišli na poluvrijeme, a poslije svega osam minuta igre u nastavku ponovo su se radovali navijači Željezničara.

Ako je u prvom dijelu igre Erić uspio spriječiti drugi gol Krpića, to mu u nastavku nije pošlo za rukom. Napadač Plavih ponovo ga je matirao poslije udarca glavom, ali je ovaj put centaršut stigao sa desne strane, a uputio ga je Siniša Stevanović.

Domaći su uspjeli smanjiti rezultat na 1:2, i to preko Damjana Krajišnika. Kapiten domaćih bio je siguran s bijele tačke nakon što je prethodno Veselinović srušio Huseinbašića.

Do kraja utakmice prilika je bilo na obje strane, a najbolju sa Plave je imao rezervista Jazvić. Koliko je loše šutirao najbolje govori podatak da je lopta završila u autu.

Ipak, da Plavi mirno privedu utakmicu kraju pobrinuo se Filip Arežni sjajnim golom iz slobodnog udarca. Erić je mogao samo nemoćno pratiti let lopte koja je završila u njegovoj mreži.

Željo je tako trećom ovosezonskom pobjedom privremeno izbio na prvo mjesto, dok je današnji poraz bio prvi za novajliju u Premijer ligi, i to poslije tri vezana remija.

Written by: Nihad Krndzija