Radio Naša Riječ Chicago

Vijesti

today29. Novembra 2011. 9

share close
Carling Cup: Džeko kreirao prvu pobjedu Cityja nad Arsenalom nakon punih 36 godina (VIDEO)

Večeras su odigrane tri utakmice četvrtfinala engleskog Carling Cupa u kojem su, osim meča Cardiffa i Blackburna, snage odmjerili i divovi Arsenal i Manchester City, te Chelsea i Liverpool.

Ekipa Manchester Cityja je u gostima savladala “topnike” iz Londona rezultatom 0:1. Strijelac za tim kojeg sa klupe predvodi Roberto Manchini bio je u 84. minuti Argentinac Sergio Aguero kojem je, nakon sjajnog prodora, sve pripremio naš reprezentativac Edin Džeko.

Ovim trijumfom City je prošao u polufinale, gdje mu mogući protivnik može biti Liverpool koji je večeras u Londonu savladao Chelsea sa 2:0.

Golove za “redse” postigli su Rodriguez u 58. i Kelly u 63. minutu.

Ekipa iz Championshipa Cardiff slavio je nad premijerligašem Blackburnom, također sa 2:0, a strijelci su bili Miller u 19. i Gerrard u 50. minuti.

U posljednjoj utakmici četvrtfinala Carling Cupa sastat će se Manchester United i Crystal Palace.

Written by: hazmirmanija