today1. Septembra 2011. 4

Background
share close

Najbolji u našim redovima bio je Mirza Teletović

Košarkaška reprezentacija BiH savladala je danas selekciju Crne Gore rezultatom 94:86, u okviru drugog kola “Grupe C” Evropskog prvenstva u Litvaniji.

Prvu dionicu igre bh. reprezentativci riješili su u svoju korist rezultatom 25:19.

U drugoj četvrtini ostvarena je serija od 7:0 i prednost povećana na 13 poena (32:19).

Na poluvremenu je rezultat bio 48:41 za bh. selekciju.

Crnogorci su rezultat preokrenuli početkom drugog poluvremena serijom od 13:0, pa je u jednom trenutku bilo 54:48 u njihovu korist..

Međutim, Goran Ikonić i Saša Vasiljević su sa po jednom trojkom, te Mirza Teletović atraktivnim zakucavanjem doveli BiH ponovo u prednost od 56:54.

Na nešto više od četiri minute do isteka treće dionice, Crna Gora dolazi do minimalne prednosti 58:57.

Sa sedam uzastopnih poena BiH ponovno vraća vodstvo (64:58).

Ipak, treću četvrtinu Crnogorci rješavaju rezultatom 27:19, te se na kratki odmor odlazi pri rezultatu 68:67 za Crnu Goru.

Na početku posljednje dionice Crna Gora stiče prednost od 71:67, ali nakon toga naši reprezentativci su zaigrali mnogo bolje.

Razigrao se Mirza Teletović, koji u ovoj dionici postiže 14 poena, te naši igrači dolaze u, za Crnu Goru do kraja utakmice, nedostižnu prednost.

Crnogorci nisu imali odgovora na našu igru, te je konačan rezultat glasio 94:86.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Mirza Teletović sa ukupno 23 postignuta poena.

U bh. reprezentaciji Nihad Đedović postigao je 19, a Nemanja Gordić 14 poena.

U reprezentaciji Crne Gore najefikasniji su bili Omar Cook i Nikola Peković sa po 16 poena.

U prvom susretu “Grupe C” reprezentacija BiH jučer je poražena od selekcije Grčke rezultatom 67:76. (kraj)

Treba istaći da je ovo prva pobjeda naše reprezentacije nakon 16 uzastopnih poraza na Evropskim prvenstvima.

Written by: hazmirmanija