play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • play_arrow

    Radio Naša Riječ Chicago

Vijesti

Kako je Mancini prokockao već osvojenu titulu: Džeko je platio ceh pobunjenika Carlosa Teveza

today27. Aprila 2012. 10

share close
Kako je Mancini prokockao već osvojenu titulu: Džeko je platio ceh pobunjenika Carlosa Teveza

Nogometni portal “goal.com” u svojoj jutrošnjoj analizi situacije oko Roberta Mancinija uoči utakmice sezone (derbi s Unitedom u ponedjeljak), dotakao se i igračkog kadra Građana, odnosno,

poteza koji bi se Italijanu mu mogli “staviti na teret” na kraju sezone, ne osvoji li City titulu. Titulu koju su imali u rukama dvije trećine sezone.

– Da se Mancini bavio na pravi način Carlosom Tevezom, vjerovatno bi ovaj bio prvi strijelac lige, City stajao puno bolje na tabeli. No, Mancinijev ego je nakon „slučaja Minhen“ proradio. Javno je „izletio“ sa tvrdnjom da Tevez više nikada neće zaigrati za City dok je on trener. Ipak, na kraju je morao „progutati“ te riječi. Vrlo brzo nakon početka „rata“ Mancinija i Teveza, City je počeo gubiti tlo pod nogama. Da je Mancini znao na pravi način riješiti problem s Tvezeom, igrači kao što su David Silva i Sergio Aguero ne bi u finišu sezone počeli tonuti zbog umora – piše “goal.com”

– Mario Balotelli je potpuno izvan Mancinijeve kontrole. Crvene kartone skuplja kao od šale, što je počelo iritirato Mancinija toliko da je i njemu, slično kao Tevezu, poručio da može na ljeto tražiti novi posao. I u tom se slučaju, istina malo brže, Mancini na kraju “povukao”. Balotelli je imao i niz problema i van terena, tako da je Mancini cijelu sezonu strepio šta ga iduće jutro čeka u novinama, kada je njegov zemljak u pitanju.

– David Silva je trebao blistati ove sezone, no njega je kriza uhvatila negdje krajem januara. “Postio” je Španac od 22. januara pa do Norwicha (6:1). Nije proveo na terenu svih 90 minuta od kraja februara ove godine.

– Samir Nasri, 25 miliona funti plaćen „mozak“ tima, igrao je sve samo ne njegovoj omiljenoj i pravoj poziciju, u srcu veznog reda. Obično ga je zbog gužve u vezi Mancini gurao na bok, gdje je demonstrirao nekih 50 posto svoje kreativnosti.

– Edin Džeko, bosanski napadač za kojeg je City iskeširao 27 miliona funti nije počeo utakmicu od marta mjeseca. Džeko je platio ceh Manicinijevog povlačenja u slučaju pobunjenika Carlosa Teveza.

– Kad vlasnik Cityja Sheikh Mansour sjedne s predsjednikom Khaldoonom al-Mubarakom ovog ljeto, kako bi procijenio Mancinijev učinak, u konačnoj ocjeni morat će misliti i na njegovu eventualnu zamjenu. Ukoliko bude neophodna, naravno. Dva imena, barem prema trenutnoj situaciji, koja slove za idealne nasljednike, su Jose Mourinho i Pep Guardiola. Barcin trener blizu je odlaska s klupe nakon razočaravajuće sezone. Najmlađi trener-osvajač UEFA-ine Lige prvaka bio bi idealna zamjena. Jose Mourinho za kojeg bi City, baš kao i za Guardiolu, platio koliko „zinu“, nedavno je rekao da će ostati u Real Madrid i sljedeće sezone. Pomenuta dva imena skoro bi sigurno donijela trofeje na Etihad.

– Pitanje koje visi iznad oba imena jeste, žele li oni uopšte posao u Cityiju – stoji u osvrtu novinara portala “goal.com”.

Written by: hazmirmanija

Rate it
0%