Nevjerovatno je to kako se život zna poigrati sa životima nekih ljudi. Teška sudbina zadesila je djevojku Aimee Copeland (24) iz Snelvillea u Georgiji. Nju je napao jedan od rijetkih oblika bakterije koja razara ljudsko meso, piše “Daily Mail”.
U studiju nije skidala osmijeh s lica
Tako je Aimee ostala bez ruku i nogu. Bakterijom se zarazila još u maju kada je s društvom bila na izletu. Penjala se po užadi i pala u rijeku. Zadobila je ogrebotinu na kuku i pretpostavlja se da se tada zarazila.
Aimee želi ponovo da vozi automobil
Bolnicu je napustila u julu, a sada se pojavila prvi puta na televiziji te svima pokazala kako njen oporavak napreduje. U studio je ušla pomoću hodalice i proteze. Nikoga u publici nije ostavila ravnodušnim. Svi su zaplakali, a suze nije zadržala ni voditeljica Katie Couric.
Jedina koja je uspjela zadržati svoje osjećaje bila je upravo Aimee Copeland. Od trenutka kada je ušla u studio, osmijeh joj nije silazio s lica. Otkrila je da je sve vrijeme dok je proživljavala životnu dramu uz nju bio njen dečko Ben. Na pitanje voditeljice je li se ikad bojala da će njen dečko jednog dana samo otići, djevojka je rekla da nikad to nije pomislila. Istakla je “da je on stvarno super i da su skupa prošli teška vremena”.
Sve vrijeme uz nju je bio dečko
– Gledam njega i vidim sebe s njim i vjerujem da on misli isto. Nevjerovatno je koliko je ležeran, čak i kad sam mrzovoljna. Kad sam prvi put ustala počeo je plakati, rekla je Aimee.
Prisjetila se bolnih trenutaka provedenih u bolnici, ali kaže da nikad nije pomišljala na umiranje. Kaže da je život lijepa stvar i voli ga te da sada ništa ne uzima zdravo za gotovo.
Njena želja je da ponovo vozi auto pa ju je voditeljica iznenadila automobilom koji će biti u potpunosti opremljen za nju.