Galska umjetnost kuhanja odnosi se i na pecivo, pa razlicite vrste hljeba koji cine radost mnostvu turista. Odsada ce i Sarajlije uzivati u kvalitetnom kruhu, pored domacih pekara kojima se i broja ne zna, proradila je u Kranjcevicevoj ulici i francuska, sto predstavlja tradicionalnu “baguette”, seljacki kruh, kifle, cokoladni kruh i ostale “klasicne” kolace i peciva.
Floriane i Julien su prihvatili bh avanturu pa na ostacima nekadasnje francuske prodavnice kruha, otvorili “Maison Coco”. Hrabrost se isplatila jer su stare masine za proizvodnju kruha na francuski nacin, u jako dobrom stanju, sto im je olaksalo pripreme za nove djelatnosti.
Radili su svaki dan po vise sati, pa je privlacna pekara sasvim u francuskom stilu. Osobitosti “Kuce Coco” su mnogobrojne.Najprije ostvaruje obrtnicki kruh, na jako umjetnicki nacin. Julien Cassin, je inzinjer, ali je dobrovoljno, nakon dugotrajnog razmisljanja postao -pekar! Sve sam priprema, cak i prirodnu germu a Floriane Valladon, sto je u Parizu bila press agentica, ostvaruje predivne kolace, kreme, slatka i marmelade. Ljusti kestene i kikiriki za bolje pripravljanje krema, sto u Sarajevu nije uobicajeno. Oboje nastoje pokazati luksuz i umjetnost peciva jer su zvanje odabrali dobrovoljno, sa mnogo zanimanja, poleta i ljubavi.

Mladi par nece praviti vansezonske nadjeve jer to uvjeti ne dozvoljavaju ali ce, zato, do kraja aktualizirati izbor voca prema godisnjim dobima. Floriane i Julien su nakon odluke da postanu proizvodjaci kruha, slijedili staz i ucili kod najboljih galskih pekara. Izabrali su Sarajevo jer grad po njihovom vidjenju, posjeduje mnostvo aduta koji su iznad praktickih i ekonomskih poteskoca.
“Grad nije ni mali ni veliki, posjeduje veliku dinamicnost a stanovnici su jako ljubazni i simpaticni! Svaki dan nas nadahnjuju da ovdje ostanemo- zauvijek”!