play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • play_arrow

    Radio Naša Riječ Chicago

Vijesti

Traže nepostojeći smjer i pasivno znanje engleskog jezika

today16. Decembra 2012. 13

share close
Traže nepostojeći smjer i pasivno znanje engleskog jezika

Uprava “BH Telecoma” objavila je prije nekoliko dana konkurs za popunu radnog mjesta “saradnika za sistemsku platformu”. 

U oglasu stoji da kandidat, osim općih uvjeta da je državljanin BiH i zdravstveno sposoban za rad te elektrotehničkog ili prirodno-matematičkog, može imati i završen ekonomski fakultet – smjer informatika. 

I tu ne bi bilo ništa čudno da u cijeloj BiH ni na jednom ekonomskom fakultetu uopće nema smjera informatike. Na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu, pak, postoji smjer  informacijski menadžment, a u Mostaru i Tuzli poslovna informatika. 

Posebna “stavka” oglasa je da kandidat prilikom prijave mora priložiti potvrdu (uvjerenje) o pasivnom znanju engleskog jezika, što je nova nelogičnost, jer u BiH također ne postoji ustanova koja izdaje potvrdu o pasivnom znanju jezika!

Sve vrlo očigledno ukazuje na to da je konkurs “BH Telecoma” namješten.

Written by: hazmirmanija

Rate it
0%