play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • play_arrow

    Radio Naša Riječ Chicago

Vijesti

Palestinac u izraelskom zatvoru štrajkuje glađu 45 dana, a zdravstveno stanje mu “zadovoljavajuće”!?

today30. Januara 2012. 10

share close
Djevojčica Maali: Kćerka Hadera Adnana pored zatvorskih rešetki (FOTO: AFP)Djevojčica Maali: Kćerka Hadera Adnana pored zatvorskih rešetki (FOTO: AFP)

Jedan zvaničnik radikalnog palestinskog pokreta Islamski džihad, koji se nalazi u zatvoru u Izraelu, pojavio se u ponedjeljak pred izraelskim vojnim sudom nakon 45 dana štrajkovanja glađu, doznaje se iz različitih izvora.

Hader Adnan (Khodr Adnan), kojeg je u decembru uhapsila izraelska vojska blizu Dženina, na sjeveru Zapadne obale, pojavio se u ponedjeljak pred vojnim sudom u Oferu, izjavila je za agenciju AFP Sivan Weizmann, glasnogovornica zatvorskih vlasti.

“On je pod kontrolom zatvorskih ljekara i bit će hospitaliziran ako bude potrebno”, dodala je glasnogovornica.

“Njegovo zdravstveno stanje je zadovoljavajuće s obzirom na dužinu trajanja njegovg štrajka glađu”, kazala je.

Udruženje Ljekari za ljudska prava – Izrael saopćilo je da je poslalo dva ljekara da pregledaju zatvorenika i naglasilo da se njegovo zdravstveno stanje pogoršava i da mu je život u opasnosti ako nastavi štrajk glađu.

Hader Adnan, koji štrajkuje glađu “u znak protesta protiv okolnosti pod kojim je uhapšen i ponašanja svojih ispitivača, ne jede i pije samo vodu”, saopćilo je udruženje.

Današnjem protestu ispred izraelskog zatvora Ofer koji se nalazi kod grada Betunia na Zapadnoj Obali priključila se i Adnanova kćerkica.

Written by: hazmirmanija

Rate it
0%