Listeners:
Top listeners:
Radio Naša Riječ Chicago
Prirodna smrt Jovanke Šurlan (70), mještanke Orlovaca kod Prijedora, čije je tijelo jučer ujutro pronašla policija koju su pozvale komšije jer je u posljednja tri dana nisu viđale, nije iznenadila mještane.
Rekao komšinici
Ono čim su šokirani je to da je Jovankin sin Miladin Šurlan (50), koji je inače psihički bolesnik, sve vrijeme krio da mu je majka mrtva i za to vrijeme je čak, navodno, i hranio.
Nakon što je u obližnjoj prodavnici kupio svijeću pokucao je na vrata komšinice Dušanke Vidačak i rekao joj da je majka mrtva.
– Otišla sam tamo i šokirala se. Jovanka je u sobi ležala mrtva na krevetu. Nije imala ni dvadesetak kilograma, onako jadna sklupčana. Smrad je bio nesnošljiv i odmah smo pozvali policiju – kazala je Dušanka, čiji suprug Vojislav kaže da je Miladin bio agresivan prema svima osim prema majci i porodici Vidačak, koja im je pomagala.
Nalijepio osmrtnice
– Na kući je prije četiri dana nalijepio četiri osmrtnice. Bile su prazne. Samo na jednoj od njih bilo je nešto nečitko napisano. Povremeno je tokom noći tukao čekićem o nakovanj u šupi. Do kasno u noć sjedio je pred kućom i stalno pušio – kaže Vojislav.
– Bili su skoro uvijek gladni. U kući ni hljeba nije bilo. Prije dvadesetak dana odnijeli smo im dva kreveta, jorgane i posteljinu, jer nisu imali na čemu spavati. Starica je bila neuhranjena. Miladin je često ležao na psihijatriji. Ovo je baš tragedija i jad – kaže Dušanka.
Miladin je jučer u pratnji policije ponovo smješten na Odjel psihijatrije Opšte bolnice u Prijedoru, gdje će ostati do daljnjeg.
Nikolina Balaban, patolog, potvrdila je da je Jovanka Šurlan umrla prirodnom smrću te da je hranjena nakon smrti.
Written by: hazmirmanija